Siirry sisältöön

Yhdistyksen jäsenet ovat tervetulleita osallistumaan sääntömääräiseen vuosikokoukseen tiistaina 5.4.2022 klo 17. Kokous järjestetään Helsingissä NJK:n purjehduskeskuksessa Koivusaaressa osoitteessa Vaskisalmenkuja 9. Osallistua voi myös etänä Teams-sovelluksen välityksellä.

Osallistujilla ei tarvitse olla Teamsia, vaan kokoukseen voi osallistua myös vierailijana nettiselaimen kautta.

Kokouksessa käsitellään ensin yhdistyksen sääntöjen mukaiset vuosikokousasiat. Lisäksi paikalla on Two Rowing Finns -kaksikko Markus Mustelin ja John “Jolle” Blässar kertomassa millaista oli ylittää Atlantin valtameri soutaen 41 päivää putkeen kahden tunnin vuoroissa.

Kokoukseen tulee ilmoittautua 29.3. mennessä osoitteeseen info@pssry.fi.  Vuosikokouksen esityslista ja etäkokousohjeet toimitetaan ilmoittautuneille sähköpostitse.

Lisätiedot: info@pssry.fi tai p. 02 2745500.

Tervetuloa päättämään yhteisistä asioista ja osallistumaan yhdistyksen toiminnan kehittämiseen!