Siirry sisältöön

Yhdistyksen jäsenet ovat tervetulleita sääntömääräiseen vuosikokoukseen 4.6.2020. Kokous pidetään Turussa, Turun Pursiseuran Purjehduskeskuksen Heikki Bang -salissa klo 17.00 (punainen rannan suuntainen rakennus). Kokoukseen on mahdollista osallistua myös Teams-videoneuvottelujärjestelmän avulla.

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen mukaiset vuosikokousasiat sekä esitys sääntöjen muuttamiseksi siten, että etäosallistuminen yhdistyksen kokouksiin on mahdollista. Kokouksessa on kahvitarjoilu.

Kokoukseen tulee ilmoittautua 28.5. mennessä osoitteeseen roope@pssry.fi. Ilmoittautumisen yhteydessä pyydämme ilmoittamaan osallistujan sähköpostiosoitteen sekä sen, osallistuuko kokoukseen paikan päällä vai etäyhteydellä.

Vuosikokouksen esityslista toimitetaan ilmoittautuneille osallistujille sähköpostitse. Etäyhteydellä kokoukseen osallistujille toimitetaan ohjeet kokoukseen liittymisestä ennen kokousta.

Lisätiedot p. 02 274 5500 tai roope@pssry.fi.

Tervetuloa päättämään yhteisistä asioista ja osallistumaan yhdistyksen toiminnan kehittämiseen!