Siirry sisältöön

Pidä Saaristo Siistinä ry mukana sisävesien suurimmassa purjehduskilpailussa

Pidä Saaristo Siistinä ry on ollut Päijännepurjehduksen yhteistyökumppani jo monia vuosia. Tänä vuonna tapaat yhdistyksen väkeä lähtösatamassa teltalla, jossa on Roope-tuotemyyntiä ja mahdollisuus liittyä Pidä Saaristo Siistinä ry:n jäseneksi. Lisäksi huoltoalus M/S Roopetar auttaa kilpailijoita tavarankuljetuksessa Padasjoelta Säynätsaloon.

Kaikkien veneilijöiden ja vesilläliikkujien kaverina jo vuodesta 1969

Pidä Saaristo Siistinä ry:n väkeä sekä huoltoalus M/S Roopetar saapuu Padasjoen satama-alueelle perjantaina 19.7. Alueella on yhdistyksen teltta, jossa myynnissä Roope-tuotteita ja mahdollisuus liittyä jäseneksi. Kuulet myös viimeisimmät kuulumiset muun muassa Päijänteellä tehtävistä huoltotöistä ja muusta yhdistyksen toiminnasta.

Kilpailijoiden tavarankuljetus Padasjoelta Säynätsaloon M/S Roopettaren kyydissä

Päijännepurjehdukseen osallistuvat venekunnat voivat jättää ylimääräiset tavarat M/S Roopettaren kuljetettavaksi Padasjoelta Säynätsaloon seuraavin ohjein: